دانلود افزونه سئو Yoast SEO for WordPress plugin v4.0.2

دانلود افزونه سئو Yoast SEO for WordPress plugin v4.0.2

دانلود افزونه سئو Yoast SEO for WordPress plugin v4.0.2

بدون شک همه کسانی که با وردپرس آشنایی دارند با Yoast seo نیز آشنایی دارند. Yoast seo یکی از مهمترین افزونه های وردپرس میباشد که به عقیده برخی بعد از نصب وردپرس باید نصب شود. درست یا اشتباه بودن این عقیده را بر عهده شما میگذاریم. در این مطلب قصد داریم تفاوت بین Yoast seo رایگان و Yoast seo permium را بررسی نماییم. پس در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

ویژگی های افزونه Yoast SEO

 • Post titles and meta descriptions
 • Robots meta configuration
 • Canonical
 • Breadcrumbs
 • Primary category
 • Permalink cleanup
 • XML sitemaps
 • RSS enhancements
 • Edit your robots.txt and .htaccess
 • Clean up head section
 • A redirect manager
 • Multiple focus keywords

 

دانلود افزونه سئو Yoast SEO for WordPress plugin v4.0.2

دانلود افزونه سئو Yoast SEO for WordPress plugin v4.0.2

Yoast seo:

این افزونه که رایگان نیز میباشد در سال ۲۰۰۸ پا به میدان وردپرس گذاشت و تا به امروز بیشتر از یک میلیون کاربر وردپرس آن را نصب و از آن استفاده میکند.

در سال ۲۰۱۵ این افزونه با نام Yoast seo به عنوان یک برند با این نام به کار خود ادامه داد و بعد از گذشت ۶ سال از تولید آن به ۱۷ زبان دنیا منتشر شده است و تا به امروز ۲۵ میلیون بار دانلود شده است و میتوان گفت Yoast seo یکی از معروفترین و پرطرفدارترین افزونه تاریخ میباشد.

اما زمانی که شما این افزونه را نصب کنید ابتدا آموزش های لازم برای کار با افزونه ار خواهید دید و سپس میتوانید با آن کار کنید. اما بیایید به قابلیت هایی که افزونه Yoast seo از آن برخوردار است بپردازیم:

آنالیز محتوا:

زمانی که بخواهیم درباره ابزاری برای آنالیز محتوا صحبت کنیم بدون شک یکی از بهترین انتخاب های ممکن Yoast seo خواهد بود. مهمترین جنبه افزونه Yoast seo را که ابزار آنالایز محتوا میباشد را میتوانید در زیر صفحه ویرایشگر متن بیابید.

این افزونه با توجه به معیار های مختلفی محوای نوشته شده شما را آنالیز کرده و به شما برای نوشتن بهتر مطالبتان و بهینه سازی لازم برای نمایش در موتورهای جستجو گوشزد مینماید.

دانلود افزونه سئو Yoast SEO for WordPress plugin v4.0.2

لینک شبکه های اجتماعی:

یکی دیگر از امکانات افزونه Yoast seo نیز قابلیت شبکه های اجتماعی از قبیل فیسبوک ، گوگل پلاس ، توئیتر و…  میباشد. قابلیت شبکه های اجتماعی را میتوانید از بخش meta box پیدا کنید. در کارد مربوط به شبکه های اجتماعی میتوانید عنوان، توضیحات و همچنین عکس های مورد نظر خود را آپلود نمایید.

XML Sitemap:

قبل از اینکه رتبه سایت شما بخواهد ارتقا پیدا کند باید ابتدا مطالبتان توسط موتورهای جستجو شناخته شوند. در صورتی که مطالب شما توسط موتورهای جستجو شناخته نشوند یا به اصطلاح index نشوند هر چه قدر هم بر روی SEO خود کار کنید بی فایده است.

خوشبختانه افزونه Yoast seo نقشه هایی برای سایت میسازد که مناسب موتورهای جستجو مختلف میباشد و این کار را به صورت عالی انجام میدهد.

برای فعالسازی این قابلیت به بخش مربوط به XML Sitemap بروید و گزینه آن را فعال نمایید.

زمانی که این قابلیت را فعال کرده باشید در صورتی که مطلب جدیدی به سایت خود اضافه کنید افزونه به موتور های جستجو اطلاع میدهد که مطلب جدیدی از سوی شما منتشر شده است و برای index سریعتر به شما کمک خواهد کرد.

اینها قابلیت هایی بودند که در ورژن رایگان Yoast seo از آن استفاده خواهید کرد اما اگر بخواهید میتوانید افزونه Yoast seo premium را خریداری نموده و آن را فعال کنید.

Yoast seo premium:

این افزونه در سال ۲۰۱۳ تولید شد و با قیمت ۶۹ دلار برای یک سایت در دسترس خواهد بود. اما حتما از خود پرسیده اید ک چرا باید نسخه پولی آن را خریداری نماییم و هزینه کنیم؟ باید بگوییم که با صرف کرده هزینه شما از میتوانید از خدمات سئو بهره مند شوید و از پشتیبانی کارشناسان مجربی برخوردار خواهید شد.  و تیم پشتیبانی در کمتر از نیم ساعت به کمک شما خواهد آمد. و این بدیهی است با این چنین خدمات پشتیبانی و سرعت خدمات و کاربران زیادی که از این افزونه استفاده میکنند باید هزینه آن از جایی تامین شود و به همین دلیل این افزونه و پشتیبانی آن رایگان نخواهد بود.

کسانی که از افزونه Yoast seo premium استفاده میکنند به جز پشتیبانی از ۲ قابلیت دیگر نیز برخوردار خواهند بود :

۱- ارجاع – روشی برای حل سریعتر خطاهای ۴۰۴

۲- قابلیت استفاده از چند کلمه کلیدی  ( در نسخه رایگان فقط از یک کلمه کلیدی میتوان استفاده کرد)

دانلود افزونه سئو Yoast SEO for WordPress plugin v4.0.2

نتیجه گیری:

هر دو افزونه را برایتان شرح دادیم و قابلیت های آن را نیز بیان کردیم اما نوبت به نتیجه گیری رسیده است. با توجه به اینکه در کشور ما معمولا ارائه خدمات و پشتیبانی از خارج از کشور با مشکلات عدیده ای رو به رو است. پیشنهاد میشود با نسخه رایگان آن کار کنید هرچند نسخه رایگان هم قابلیت خای بسایر خوب و کلیدی دارد و میتوان بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کرد. افرادی هم که تمایل دارند به صورت حرفه ای کار کنند نیز میتوانند از نسخه پریمیوم آن استفاده کنند!

منبع مقاله : مشهد آی تی

دانلود افزونه سئو Yoast SEO for WordPress plugin v4.0.2

Share